اخبار

فروش بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند توسط هوآوی در سال ۲۰۱۸

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی اخبار روز، باید گفت شرکت هوآوی در سال ۲۰۱۸ گاهی پرهیاهو و گاهی آرام ظاهر شد، بعضی مواقع مدام اخبار هوآوی در سایت‌ها منتشر می‌شد و مواقعی هیچ خبری از هوآوی نبود. اما هوآوی در این سال پر افت و خیز به یک موفقیت بزرگ دست یافت. این شرکت در سال ۲۰۱۸ توانست بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند به‌ فروش برساند که رکورد جدیدی برای این شرکت چینی است. هوآوی قبلاً توانسته بود در سال ۲۰۱۷ تعداد ۱۵۳ میلیون گوشی هوشمند بفروشد. البته این خبر باعث شگفتی ما نمی‌شود، همه طرفداران حوزه تلفن‌های هوشمند با پتانسیل‌های این شرکت آشنا هستند و این تعداد فروش برای هوآوی هرچند موفقیت بزرگی است، اما قابل پیش‌بینی بود.

سری P20 و Mate 20 پرچم‌داران هوآوی در سال ۲۰۱۸ بودند، این دو مدل به ترتیب ۱۶ و ۵ میلیون فروش داشتند و علاقه‌مندان زیادی هم پیدا کردند. البته نقطه قوت این شرکت سری Nova است، هوآوی هنوز هم وابسته به مدل‌های میان‌رده ارزان قیمت خود است، Nova 4 به تنهایی فروشی بیش از ۶۵ میلیون نسخه داشت که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود. جدا از سری P20، Mate 20 و Nova، برگ برنده این شرکت سری محبوب Honor است که با قیمت مناسب و عملکرد بالا همواره از پرفروش‌ترین سری‌های تلفن هوشمند در جهان محسوب می‌شود. هوآوی با دو مدل Honor 10 و View 20 به فروش بسیار بالایی دست یافت، هرچند که ارقام رسمی منتشر نشده است.

فروش بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند توسط هوآوی در سال ۲۰۱۸

البته هوآوی در مسیر خود مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت، اتفاقاتی مانند دستگیری مدیر مالی هوآوی تا موقف شدن تعداد زیادی از دستگاه‌های این شرکت، می‌تواند مشکلات جدی برای هر تشکیلات محسوب شود اما هوآوی به راه خود ادامه داد و فروش خود را نه‌تنها در چین بلکه در مناطق دیگر گسترش داد و از طرفی نشان داد به آمریکا وابستگی ندارد و با توجه به ممنوعیت‌های مختلف این کشور توانست بازار خود را در مناطق دیگر به دست آورد.

فروش بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند توسط هوآوی در سال ۲۰۱۸

هوآوی در سال ۲۰۱۸ در صدر جدول حضور داشت اما آیا می‌تواند این روند را ادامه دهد؟ مشکلاتی مانند ممنوعیت‌ها و تحریم‌های برخی کشور‌های غربی می‌تواند در آینده برای این تولیدکننده چینی مشکل‌ساز باشد. البته بازار‌های بزرگی مانند خود چین، هند، کشور‌های کوچک و بزرگ جنوب شرق آسیا و البته خاورمیانه وجود دارد که هوآوی در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده و آینده خود را در این مناطق می‌بیند.


بیشتر بخوانید: بروزرسانی جدید PUBG با نقشه جدید و حال‌و‌هوای زمستان عرضه شد +تصاویر


انتهای پیام/

رکورد فروش هواوی در سال ۲۰۱۸

برچسب ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن